Instagram Stories Hikayelerin Yükselişi

instagram oto hikaye


Hikayelerin yükselişi ortada: İnsanlar fotoğraf, video ve yazıları arkadaşları ve aileleri ile paylaşmanın hızlı, sürükleyici ve eğlenceli yollarını istiyor ve hikayeler tam da bunu sunuyor. İnsanlar hikayeleri, Onur Yürüyüşü gibi önemli etkinliklerin yanı sıra kahve içmek gibi sıradan etkinliklerle bağlantılı ve ilgi duydukları içerikleri paylaşmak ve keşfetmek için kullanıyor. Instagram hikayeleri insanların dikey ekranda ilgi çekici ve eğlenceli yollardan etkileşime geçme ve paylaşımda bulunma ihtiyacını karşılayacak biçimde tasarlanmış..

Hikayeler: Müşterilerin Sevdikleri Şeyleri Paylaştıkları ve Keşfettikleri Yer

Instagram Stories’i Ağustos 2016’da kullanıma başladı ve insanların bu formatı ne kadar hızlı benimsediği görüldü. Her gün 400 milyon Instagram hesabı Instagram Stories’i kullanıyor.1 Instagram Stories’in başarısı bize hikayelerin ve kameraya dayalı mesajlaşmanın insanların arzu ettiği deneyimler olduğunu gösterdi. Bunun sonucunda, 2017 yılında Messenger’da ve hemen sonrasında Facebook ve WhatsApp’ta hikayeleri kullanıma sunuldu. O zamandan bu yana insanların tüm platformlarda hikayeleri benimsediği görüldü. Şu an 150 milyonu aşkın insan Facebook Stories’i kullanıyor 450 milyon insan her gün WhatsApp Durumunu kullanıyor.

Instagram’da en çok görüntülenen hikayelerin üçte biri işletmelerden geliyor.. İşletmeler, hikayelerin gücünden yararlanarak müşterilerle zaten etkileşimde oldukları yerde bağlantı kurma fırsatına sahip. İnsanlar Instagram’daki hikayeleri önem verdikleri içerikleri keşfetmek ve bunlarla etkileşime geçmek için kullanıyor ve bu içeriklere işletmelerin içerikleri de dahil. Aslında, Instagram’da en çok görüntülenen hikayelerin üçte biri işletmelerden geliyor. İşletmeler, Instagram Stories’deki reklamlar üzerinden müşterilerinin gezinme deneyimleriyle kusursuz uyum içinde ürünlerinin tanıtımını yapabiliyor, marka bilinirliklerini ve satışlarını artırabiliyor.

Instagram Stories

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir