Instagram Stories’de Alışveriş

stories alışveriş


İnsanlara Instagram Stories’de alışveriş yapmanın daha hızlı bir yolunu sunmak için işletmelerin hikayelere alışveriş etiketleri ekleyebilmesini mümkün kılıyoruz. Böylelikle, ürünlerini stories içeriklerine kolayca entegre edebilecekler.Instagram Stories, tüketiciler tarafından benimsenme konusunda hızlı bir büyüme gerçekleştirdi ve özelliği, günlük olarak 400 milyondan fazla hesap kullanıyor. İnsanlar hikayeleri sürükleyici, tam ekran formatı için seviyor ve en çok görüntülenen hikayelerin üçte biri işletmelerden geliyor. Artık, alışveriş özelliğini kullanan işletmeler bulundukları yerde daha fazla müşteriye anlamlı bir yoldan ulaşabilir.

Instagram Stories günlük olarak 400 milyondan fazla hesap kullanıyor.

Alışveriş için onaylı ve kurulumu yapmış işletmeler artık istediği hikayeye özelleştirilebilir metin rengine sahip bir alışveriş etiketi ekleyebilecek. Müşteri bir ürün çıkartmasına dokunduğunda, akışta bir alışveriş gönderisine dokunduklarında gördükleriyle aynı ürün detayları sayfasına yönlendirilecektir. Burada ek ürün görselleri, detaylar ve benzer ürünlerin yanı sıra alışveriş yapabilmeleri için işletmenin mobil sitesine yönlendiren bir bağlantı görebilecekler.

Instagram Keşfet ile Alışveriş deneyimleri. Her gün 200 milyondan fazla Instagram hesabının ziyaret ettiği Keşfet, insanların ilgi alanlarını aktif olarak daha kapsamlı inceleyebildiği güçlü bir yüzeydir. Alışveriş, Keşfet’e girdiklerinde keşfetmek istedikleri ilgi alanlarından biri ve biz de marka ve ürünleri müşterilerin zevklerine göre nasıl kişiselleştirebileceğimizi öğreniyoruz. Bu, tüketiciler için alaka düzeyi daha yüksek ve keyifli bir alışveriş deneyimi oluşturur ve markaların ürünlerini doğrudan doğru müşterilerine önüne koymasına yardımcı olur.

InstagramInstagram Stories

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir