Kreatif İçeriklerle Öne Çıkma

instagram kreatif oluşturma


Günlük 200 milyondan fazla aktif Instagram kullanıcısı her gün bir işletme profilini ziyaret ediyor. İnsanlar Instagram’da tutkularını keşfedip paylaşarak daha fazla zaman geçirirken, markanızın diğer markalar arasında öne çıktığından nasıl emin olursunuz?

Parmakları Durduracak Kreatifler Oluşturma.

İşletmenizin Instagram’ı kullanmaya başlayarak gerçek işletme sonuçlarına ulaştıran kreatifler oluşturması için birkaç farklı yolu aşağıda bulabilirsiniz.

1. Markanızı başrol oyuncusu haline getirin.
2. Mobil öncelikli içerikler oluşturun.
3. Dikey kanvasınızdan sonuna kadar faydalanın.
4. Bir reklam verme amacı için tasarlayın.

1. Markanızı başrol oyuncusu haline getirin. Reklamları oluştururken markanızın logosu, renkleri ve ürünleri gibi farklı marka öğelerini kullanın. Bu işletmenizin marka kimliğini güçlendirmesine, topluluğunuz için bütüncül bir kreatif deneyimi oluşturmasına ve marka hatırlanırlığını artırmasına olanak sağlayacaktır.

2. Mobil öncelikli içerikler oluşturun. Gitgide daha fazla kişi mobil cihazlarında içeriklerle etkileşimde bulunduğundan ve özellikle mobil, bu kişilere erişmenin en iyi yollarından biri olabileceği için Instagram’da içerik oluştururken bu hedef kitleyi aklınızda bulundurduğunuzdan emin olun. Mobilde “parmakları durduran” tasarımlar oluşturmayı düşünün.

3. Dikey kanvasınızdan sonuna kadar faydalanın. Mobilde, insanların ilgi aralığı çok daha kısadır. Bu nedenle, hedef kitlenizin ilgisini anında çeken içerikler oluşturduğunuzdan emin olun. Instagram’ın görsel, sürükleyici yapısı ve dikey format işletmenizin tam da bunu yapmasını kolaylaştırır ve sonuç olarak, daha fazla etkileşim sağlar ve eyleme teşvik eder.

4. Bir reklam verme amacı için tasarlayın. Mevcut reklamları yeniden düzenleseniz de yeni varlıklar oluştursanız da, kreatifinizin her bir parçasının genel işletme hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmak için bir arada iyi performans gösterdiğinden emin olun. Örneğin; mobil uygulama yüklemelerini artırmak istiyorsanız, bu durumda mesaj ile uyumlu bir kreatif kullanın ve bir eylem çağrısı düğmesi ile öne çıkarın.

Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir